Praktikakogemust saab ise kujundada

29. May 2017

Üha enam noori kasutab oskuslikult praktikat, et saada töökogemust ning vajalikke oskuseid. On ka neid, kes kasutavad suvepraktikat taskuraha teenimiseks. Olgu eesmärk milline tahes, on olemas teatud nipid, mis võimaldavad noorel endal kujundada oma praktikakogemust.

CV-Online blogis tuuakse välja seitse kuldset reeglit, mille abil saab oma praktika kujundada positiivseks ja tulemuslikuks.

  1. Praktikakohale kandideerides mõtle hoolikalt läbi, millise valdkonna vastu huvi tunned. Kui praktikakoht või ettevõte sinuga ei haaku, on motivatsioon madal ja see paistab ka välja.
  2. Kandideerides tasub olla võimalikult aktiivne ning küsida palju küsimusi. Intervjuu käigus on sul võimalik küsida lisainformatsiooni ettevõtte ja praktikakoha kohta, et jõuda selgusele, kas see tegelikult sulle sobib.
  3. Praktikal olles ei tasu ülesandeid ootama jääda. Tuleb ise initsiatiivi ja teotahet üles näidata!
  4. Isegi kui praktika jooksul selgub, et see valdkond ei paku sulle tegelikult huvi, siis täida oma ülesandeid sellest hoolimata korrektselt.
  5. Kui praktika on ette nähtud kooli poolt, tuleb sellest kogemusest võtta ikkagi maksimumi. Tegu on siiski ju esimeste sammudega päris tööelus.
  6. Ära kandideeri mitmesse kohta korraga.
  7. Pea kinni kokkulepetest!

Loe lähemalt: http://www.cv.ee/blog/pea-kolmandik-noortest-saavad-peale-suvepraktikat-reaalse-toopakkumise/